29 iul. 2016

Full-Time Consilier juridic

JRS Romania – Postat de JRS RomaniaBucurești, Municipiul București, România

NOTA: Acest anunt a expirat sau nu mai este valabil.

Descrierea ofertei

Asociatia Serviciul Iezuitilor pentru Refugiati din Romania angajeaza consilier juridic.
Proiect: Imbunatatirea situatiei solicitantilor de azil in Romania
Finantator: UNHCR Reprezentanta in Romania
Norma: full time
Perioada : pe durata implementarii proiectului
Principalele atributii si responsabilitati:
– informare si consiliere cu privire la drepturile si obligatiile solicitantilor de azil
– informare si consiliere cu privire la procedura de azil
– intocmire rapoarte
– organizare si participare la intalniri de coordonare
– participare la sesiuni de instruire
Cerinte specifice postului:
– absolvent de studii juridice
– cunoasterea limbii engleze ( cunoasterea unei alte limbi straine reprezinta un avantaj)
– disponibilitatea de a a lucra cu persoane din diferite culturi
– cunoasterea legislatiei relevante in domeniu, reprezinta un avantaj

Cum sa aplicati

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV –ul si scrisoarea de intentie la adresa de e-mail jrsromania@gmail.com, avand drept subiect “Selectie Consilier Juridic”, pana la data de 05.08.2016. Mentionam ca in cadrul interviului se va da si un test de limba engleza.

Categoriile job-urilor: Drepturile omului. Tipuri de job-uri: Full-Time.

Aplicati la acet job

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *