27 sept. 2012

Freelance Specialist comunicare / PR

Speranta pentru Ingerasi / Hope for Angels – Postat de Adrian StanescuNespecificat

NOTA: Acest anunt a expirat sau nu mai este valabil.

Descrierea ofertei

Speranta pentru Ingerasi / Hope for Angels IASI cauta specialist comunicare / PR pentru dezvoltarea unei strategii si a unei politici de comunicare precum si pentru coordonarea activitatilor de informare si publicitate.

Cerinte:

  • Studii de specialitate;
  • Cunostinte solide de limba engleza (scris si vorbit);
  • Abilităţi de networking şi public speaking
  • Creativitate si expresivitate;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Excelente abilitati de organizare, planificare si prioritizare, negociere;
  • Adaptabilitate, flexibilitate, abilitati de lucru in echipa;
  • Capacitatea de a coordona activitati complexe;

Responsabilităţi principale:

  • Elaboreaza, propune si implementeaza strategia si politicile de comunicare;
  • Dezvolta si implementeaza proiecte legate de comunicare, precum si activitati de PR;
  • Coordoneaza activitatile de informare si publicitate;
  • Mentine si dezvolta relatii cu mass-media;
  • Monitorizeaza derularea si evalueaza rezultatele actiunilor de comunicare;
  • Participa activ la organizarea de evenimente, conferinte;
  • Elaboreaza anunturile de informare (comunicate de presa, articole, etc.);
  • Analizeaza si propune mijloace speciale de comunicare in functie de tintele de vanzari si promovare urmarite;
  • Participa la implementarea campaniilor.

Beneficii:

  • Implicarea directa in lansarea unui proiect social unic in zona Moldovei
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala si personala

Descriere:

Speranta pentru Ingerasi / Hope for Angels  este un proiect social nou si indraznet, unic in zona Moldovei, ONG care are ca directie principala copii institutionalizati, copii ce sunt peste tot in tara, dar pentru care prea putini dintre noi reusesc sa faca ceva.

Te vrem alaturi de noi daca TU crezi ca putem schimba ceva, daca esti dispus sa lucrezi Pro Bono, daca simti ca ai stofa de ambasador al copiilor!

Contact:

office@sperantapentruingerasi.ro

Tel: 0749 / 053249 – Adrian Stanescu

Categoriile job-urilor: Umanitar. Tipuri de job-uri: Freelance.

Aplicati la acet job

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *